Fluid Stages (FIN) at PQ 2019: Suck My Chair & No Doubt

6.–16. 6. 2019

 

Výstavní projekty „Suck My Chair“ a „No Doubt“ jsou prezentovány jako součást finské národní výstavy FLUID STAGES na Pražském Quadriennale 2019, které kurátoruje umělecká skupina KOKIMO.

Suck My Chair (2019) je instalace od Siru Kosonen, Hannah Maria Ouramo a Markuse Lindena, zkoumající křeslo v auditoriu jako politickou, sociální a estetickou strukturu. Zachází s židlí jako s objektem a částí těla, a zjišťují, jak může být a je materiálně přítomna v prostoru.
V premiéře bylo uvedeno v Galerii Kalleria v Helsinkách.
Produkují Siru Kosonen, Hannah Maria Ouramo a Markus Linden s finanční podporou Finské kulturní nadace (SKR).

No Doubt (2019) od Marja Uusitalo je městská site-specific instalace, vytvořená z běžných věcí, které využíváme. Pracuje s pozorováním a hranicemi vnímání.

~~~
ENG:

„Suck My Chair“ & „No doubt“ are presented as a part of the Finnish National FLUID STAGES exhibition curated by Art Collective KOKIMO at The Prague Quadrennial of Performance Design and Space (PQ 2019).

Suck My Chair (2019) by Siru Kosonen, Hannah Maria Ouramo and Markus Lindén, is an installation which explores the auditorium chair as a political, social and aesthetic structure. Treating the chair as an object and a body part it asks how it can be and is materially present in the space.
Premiered in the Kalleria Gallery in Helsinki.
Produced by Siru Kosonen, Hannah Maria Ouramo and Markus Lindén with the financial support from the Finnish Cultural Foundation (SKR).

No Doubt (2019) by Marja Uusitalo is a site-sensitive, urban installation, created using mundane materials. The work operates on observations, and the limits of perception: providing a possibility for a change of perspective as a dramaturgy emerges from successive chance encounter.