Glory Hole: Paseka

Paseka

Facebooková událost

Jako zakladatel Bastl Instruments stojí za současnou mánií s modulárními syntezátory, Václav Peloušek ale má i svůj hudební projekt, jehož prostřednictvím se vrací k přírodě. Paseka je místo, kde byl les ještě předtím, než si ho uzmuli lidi a projekt tohoto jména dělá jemný ambient na vlastnoručně vyrobené dřevěné moduláry a akustické nástroje. V roce 2017 Paseka debutoval albem Songs about Waveforms pro Nona Records. Lesní hudba pro digitální dobu.

https://soundcloud.com/pasekacz

Vstupné dobrovolné

Glory Hole:

Koncertní série neobjevených talentů Glory Hole zve od dubna do Holešovické šachty zajímavá jména z domácí alternativní scény. Dvakrát měsíčně jsou na programu pozoruhodné novinky z domácí scény na úběžníku experimentální elektroniky, lo-fi folku, divného ambientu a dalších výhonků bujného hudebního podzemí, které dosud čeká na prozkoumání.

Kurátorem večerů Glory Hole je hudební publicista Karel Veselý známý z vysílání ČRo Radio Wave nebo stránek časopisu Full Moon. „Chceme objevovat nové talenty a zvát neokoukané hudebníky. Glory Hole se to jmenuje, protože nikdo přesně neví, co z toho vyleze,“ vysvětluje. Na dosavadních večírcích Glory Hole se představili Atlantik, Kurisutaru, Oh Hi By a Ima Teva. Série pokračuje až do konce srpna.