Koncert: Eugene the Oceanographer /UK/, Libertae /CZ/

Ve čtvrtek se na Šachtě potkají dva zajímavý producenti. Jeden lokální, druhý z industriální zóny za kanálem. Přijďte si je poslechnout.

Vstup dobrovolný

Eugene the Oceanographer /UK/

Po dvou letech se z Manchesteru do Prahy vrací Eugene the Oceanographer. Ve snaze znovu zarámovat ideje paměti a kulturní identity vyvolává duchy Jacquese Cousteaua a Jukia Mišimy. Hudebně se hýbe někde na pomezí experimentálního popu, synth punku a moderní klasiky. V jeho hudbě se nejednou mihnou stíny Scotta Walkera nebo Harumi Hosona. V roce 2015 zařadil server Quietus jeho album ‚The Tigers of Mount Paektu’ mezi stovku nejlepších desek roku.

https://www.facebook.com/eugenetheoceanographer/

Libertae /CZ/

Internet je trochu jako nekonečné hřiště a Libertae je na něm vrchní kápo. Pražský producent okupuje Soundcloud, tvoří polovinu weblabelu HyperBeam Records a je členem WeDontFollow. Taky spolupracuje s podobnými digitálnauty (SCVMM, Rain Hologram, deadalive, SUCHY) a je spoluzakladatelem Quantum Prison. Wave, ambient, post-trap a špetka postinternetové estetiky, Libertae je objev pro letošní rok. „Neokázalá poctivost a zručnost, schopnost adekvátně dávkovat emoce,“ napsal o něm portál AlterEcho a s tím se nedá polemizovat.

https://soundcloud.com/LIBERTAE